Çocuk gi̇zli̇li̇k poli̇ti̇kasi ve ebeveynler ve bakicilara not

Çocukların gizliliğine önem veririz. Çocukların İnternet ve e-posta kullanımının gizlilik ve bilgilerin güvenliği konularında özel bir endişe yarattığının bilincindeyiz..

Amacımız reşit olmayanlardan şahsi bilgiler alınması konusunda Çocuk Çevrimiçi Gizlilik Koruma Kanununa ve bunun hükümlerine uymaktır. Tüm ebeveynlere çocuklarının çevrimiçi faaliyetlerini takip etmeleri gerektiğini hatırlatırız. Bu sitede ya da bir başkasında sizin izninizi almadan asla e-posta göndermemeleri veya şahsi bilgilerini vermemelerini sağlayarak çocuklarınızın mahremiyetini korumamıza yardımcı olunuz.

Bir çocuğun bir etkinliğe katılımı için, o etkinliğe katılınması için makul oranda gerekenden fazla şahsi bilginin ifşa edilmesi şartı koymayız. Çocuklarınızın şahsi bilgilerini üçüncü taraflarla paylaşmayız.

Ebeveynlerin, çocuklarından aldığımız, kimliklerini ortaya koyan tüm şahsi bilgileri inceleme ve silmenin yanı sıra, bu bilgilerin bir daha alınmasına izin vermeme hakkı bulunmaktadır. Bu süreci başlatmak için lütfen colgate-palmolive_consumer_affairs@colpal.com adresine bir e-posta gönderin.

Çocuklarınız, çocuk alanlarımızdaki içerikler ve aktivitelerin çoğuna bize hiçbir şahsi bilgi vermeden ulaşabilir. Örneğin, http://kids-world.colgatepalmolive.com adresindeki Çocuk dünyası sitesi ilgi çekici bilgiler, oyunlar ve çocukları ağız sağlığı konusunda daha bilinçli hale getirme amacı taşıyan hikâyeler sunmaktadır. Buna ek olarak, http://www.colgatebsbf.com adresinde öğretmenler, ebeveynler ve çocuklar için tasarlanmış ve çocuklar için eğlenceli aktiviteler içeren ağız eğitim materyalleri sağlamaktadır. Yalnızca bazı kısımlar için çocuğunuzun e-posta adresi alınır ve bu da yalnızca çocuğunuzun talebine yanıt vermek ya da çocuğunuzun sorusunu cevaplamak amacıyla yapılır. Yanıt verdikten sonra çocuğunuzun e-posta adresini sistemimizden sileriz. Örneğin, Diş Perimiz bir dişlerini kaybettiklerinde çocuklara özel bir mesaj göndermek için çocuğunuzun e-posta adresini ister. Bu bilgi yalnızca çocuğun talebine yanıt vermekte kullanılır ve başka bir bilgi istenmez. Bilgi alınır ve yalnızca yirmi dört saat boyunca saklanır. Diş Perisi çocuğa yanıt verir vermez bilgi silinir ve geri alınamaz.

Bazen çocuklardan, sitelerimizde yayınlanacak şeyler göndermelerini ister ya da bunları kabul ederiz. Bu gönderiler yalnızca çevrimdışı olarak yapılabilir. Bir çocuk ya da ebeveyn bizden bir fotoğraf ya da kimliği ortaya koyan başka bir bilgi yayınlamamızı isterse, bunun için imzalı bir ebeveyn izin ve ibra formu talep ederiz. Çocuklar bize normal posta gibi çevrimdışı yollarla bir şey gönderdiğinde, bize gönderdikleri tüm bilgileri tutmayı seçebiliriz. İmzalı bir ebeveyn izin formu almadığımız müddetçe, gönderilen her şeyi yayınlamadan önce gözden geçirir ve içlerinde bulunabilecek kimliği ortaya koyan tüm bilgileri çıkarırız.

Yukarıda daha detaylı olarak açıklandığı şekilde, sunucularımızın bir ziyaretçinin bilgisayarındaki özel kodları sakladığı "çerez(cookie)" teknolojisini kullanırız. Bu bilgiler çevrimiçi ziyaretlerinizi daha iyi hale getirmekte kullanılır. Bu bilgileri hiçbir koşulda ziyaretçilerin şahsen kimliklerini belirlemek için kullanmayız ya da bu bilgileri gönüllü olarak ya da site vasıtasıyla verilen herhangi bir tür şahsi bilgiyle çapraz referansla ilişkilendirmeyiz.

Çocuklarınızın eğlenebilmesi için başka sitelere de bağlantılar sağlarız. Bu diğer sitelerin sorumluluğu bize ait değildir ve bu sitelerinde gizlilik politikalarını okumanızı öneririz.

Çocuk gizlilik uygulamalarımız hakkında ek bilgi almak için iletişime geçebileceğiniz kişi: Ms. Nina Gillman, Colgate-Palmolive Company, 300 Park Avenue, New York, New York 10022, 1-800-468-6502, colgate-palmolive_consumer_affairs@colpal.com.