red-cp-background

ÇOCUKLARIN GİZLİLİĞİ POLİTİKASI VE EBEVEYNLERE VE BAKICILARA NOT

Çocukların gizliliği bizim için önemli. Çocukların İnternet ve e-posta kullanımının kişisel bilgilerin gizliliği ve güvenliği ile ilgili özel endişeleri ortaya çıkardığının farkındayız.

Tüm ebeveynleri çocuklarının online faaliyetlerini kontrol etmeye ve izlemeye çağırıyoruz.

Geçerli yasa ebeveynlere çocuklarından aldığımız kişisel bilgileri gözden geçirme, düzeltme, güncelleme, ortadan kaldırma, kısıtlama ve/veya silme veya söz konusu bilgilerin yeniden alınmasını, kullanılmasını veya açıklanmasını reddetme hakkı verebilir. Bunu yapmak isterseniz, bizimle aşağıda “Bize Ulaşın” başlığı altında belirtildiği şekilde iletişim kurabilirsiniz.  

Çocuğunuz, kişisel bilgilerini bizimle paylaşmadan da çocuk bölümlerimizdeki içeriğin ve faaliyetlerin keyfini çıkarabilir. Örneğin, https://www.colgate.com/en-us/products/kids Colgate çocuk ürünleri hakkında bilgilerin yanı sıra çocukların sağlık alışkanlıkları geliştirmelerine yardımcı olan eğitici videolar sunmaktadır. Ayrıca, https://www.colgate.com/en-us/bright-smiles-bright-futures öğretmenler, ebeveynler ve çocuklar için tasarlanmış ağız bakımına yönelik eğitim malzemeleri sunar ve çocuklar için eğlenceli faaliyetler içerir.

Bazen çocuklardan yarışmaya gönderdikleri çizimler gibi, sitelerimizde yayınlayabildiğimiz, gönderiler istiyoruz veya kabul ediyoruz. Bu gönderiler online olabildiği gibi çevrim dışı da olabiliyor. Bir çocuk veya ebeveyn bizden çocuğunun fotoğrafını veya diğer kişisel bilgilerini yayınlamamızı istediğinde, ebeveyninden imzalı iznini ve onay formunu istiyoruz. Çocuklar, normal posta yoluyla olduğu gibi çevrim dışı gönderiler yolladıklarında, bize gönderdikleri tüm bilgileri saklayabiliriz.  Ebeveynin imzalı izin formunu almazsak, tüm çevrim dışı gönderileri yayınlamadan önce gözden geçiriyoruz ve yayınlamadan önce içerdikleri kişisel bilgileri ayıklıyoruz.

Çocuğunuzun yararlanması için başka sitelere bağlantı verebiliriz. Bu diğer sitelerden sorumlu değiliz ve size onların gizlilik politikalarını da kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

 

Bize Ulaşın

Çocuklarla ilgili gizlilik uygulamalarımız hakkında ilave bilgi için, lütfen iletişime geçin Tüketici İlişkileri, veya:

Colgate-Palmolive Company
300 Park Avenue
New York, NY 10022
United States of America